Wszelkie prawa zastrzeżone.

Rose&Art Róża Czajka

NIP: 6852341539

REGON: 387269239

38-212 Brzyska, Brzyska 19a

Fotograf 2022

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rose&Art Fotografia

Fotograf ślubny Śląsk Rose&Art

Witam Was!

 

Dzisiaj krótko opowiem o sesji, a później przejdę do głównego tematu jakim jest "Jak pracuję na sesji i dlaczego warto się na nią wybrać?". Zapytałam o ten temat na moim Instagramie i kilkadziesiąt osób odpowiedziało, że chciałoby o tym usłyszeć. Dlatego zapraszam do czytania! 

Zdjęć nad wodospadem nie miałam jeszcze nigdy. W ogóle nie wiedziałam, że jest jakiś w mojej okolicy. Kiedyś z rodziną byłam w Ciężkowicach. Jest tam miasto skalne i właśnie wodospad, z którym związana jest legenda o czarownicach i diabłach odbywających tam swoje sabaty. Ale po przyjściu na miejsce okazało się, że... wodospad wysechł. Faktycznie, gdyby była tam woda, wyglądałoby to niezwykle, bo wysokość wodospadu mierzy aż 14 metrów. Ale trafiliśmy na zły moment. Poza nim jest jeszcze wodospad Magurski na Foluszu, też dość wysoki, ale strumień jest zwykle wąski. Jeszcze nie trafiłam na dzień, w którym byłby szeroki. Wróćmy jednak do samej sesji. ŚWIATŁO! Ależ ono mnie zaskoczyło, pojawiły się tęczowo-niebieskie flary nie wiadomo skąd. Było magicznie. Moja para duchem nastolatkowie, bardzo wdzięczni modele. Współpraca to była przyjemność. Czasem brakowało centymetrów, żeby wpaść, szczególnie w butach jakie miała Pani Kmiecik, ale czego nie robi się dla pięknych zdjęć? Zabawa na sesji jest najważniejsza. Cieszę się, że zwykle, gdy mówię moim klientom, aby weszli w jakieś chaszcze/krzaki czy inne dziwne miejsce nie sprzeciwiają się tylko odpowiadają "ja tego nie zrobię?". No i wchodzą!

 

Z krótko zrobiło się długo... Storytelling załatwiony przejdźmy teraz do drugiego tematu.

 

Jeszcze przed sesją tłumaczę jak wygląda współpraca ze mną. Pytam jaka sesja Cię interesuje, gdzie miałaby się odbyć, w jakim mieście, czy chcesz żebym dojechała na miejsce? Może bliższa jest Ci natura? Doradzam co masz ubrać - ubiór pełni ważną rolę tak samo jak i miejsce sesji. Jak się masz pomalować? Najważniejsze, aby obie strony były zadowolone zarówno Ty jak i ja jako fotograf. Te zdjęcia są dla Ciebie, później zostaną na Twoim dysku lub na szafie w postaci odbitek lub albumu. Ale również dla mnie. (Jeśli wyrazisz zgodę) będę chciała je opublikować i pokazać innym potencjalnym klientom.

Idziemy więc na sesję, co się tam dzieje? Na początku zawsze doradzam jak masz się ustawić, jak ułożyć dłonie, twarz, w którą stronę masz skierować wzrok itd. Początek zawsze wychodzi odrobinę gorzej, przez to, że większość osób stresuje się sesją. Dlatego zachęcam do rozmowy, znajdujemy wspólne tematy, atmosfera się rozluźnia. Czasem proponuję włączyć muzykę. Jeśli jest to sesja dla par mówię im, żeby zatańczyli. Wtedy nawet najwięksi sztywniacy miękną. Serio. Co do znajdowania odpowiedniego tła na zdjęciu w danym miejscu - dzieje się to spontanicznie. Idę sobie, idę i nagle widzę dobre światło i mówię "o tutututu tu robimy zdjęcia, ustaw się tak, popatrz głęboko w oczy partnera i działamy". Zwykle takie rzeczy dzieją się po paru krokach co 5 minut.

O jakiej porze robię zdjęcia? Podczas golden hour. Czyli 1h-2h przed zachodem. Odkąd na Instagramie panuje ład i jeden kolor jeszcze bardziej do tego zachęcam.

 

A dlaczego warto się wybrać na profesjonalną sesję?

 

Fotograf ma za zadanie uwiecznić Ciebie i Twoich bliskich w jak najlepszy sposób. Jeśli masz problem z akceptacją siebie, zdjęcia pokażą najlepszą Twoją wersję. Może chcesz poczuć się jak gwiazda Hollywood? Często klienci przychodzą do mnie i pytają - to ja tak wyglądam naprawdę?! Oczywiście, że tak! Warto sobie samemu zafundować taki prezent. A jeśli masz drugą połówkę to sesja może zastąpić randkę. Wyobraź sobie, że zorganizowaliśmy wspólnie piknik, który jest na wzgórzu o zachodzie Słońca, np. na kopcu Krakusa w Krakowie. Miło spędzacie czas a w dodatku macie to uwiecznione! Albo wspólne oglądanie gwiazd! To dopiero brzmi ekstra!

 

Fotograf towarzyszy Ci w ważnych chwilach Twojego życia - jeszcze gdy jesteś w brzuchu, przy Twoich narodzinach, chrzcie, urodzinach, na Pierwszej Komunii Świętej, przy zdawaniu ważnych egzaminów. Wtedy, kiedy znajdziesz drugą połówkę, kiedy się jej oświadczysz i wyjdziesz za nią. Bierzesz ślub, a po jakimś czasie oczekujecie wspólnie dziecka i koło się zatacza. 

 

Z każdym rokiem się zmieniasz. Kiedyś spojrzysz na zdjęcia i pomyślisz sobie, że warto było zapisać ten moment w pamięci, powspominasz.

W liceum brałam aparat dosłownie wszędzie, teraz też tak jest, ale robię mniej zdjęć. Każdy wyjazd i wyjście mam zapisane i cieszę się, bo inni ludzie to doceniają i też mają dobre zdjęcia. 

 

Pomyśl kiedy ostatnio wydrukowałeś_aś swoje zdjęcia? Czy masz w ogóle jakieś pamiątkowe zdjęcia? Zgaduję, że Twoja galeria w telefonie liczy ponad 1000 zdjęć. A ile z nich nadaje się do zapisania? 

Zostawiam Cię z tymi pytaniami i zdjęciami, które możesz obejrzeć schodząc niżej.

 

Róża

 

 

Zdjęcia nad wodospadem 

13 sierpnia 2020
06 stycznia 2022
Regulamin sklepu internetowego Sklep Rose&Art określający m.in. zasady zawierania umów sprzedaży poprzez Sklep, zawierający najważniejsze informacje o Sprzedawcy, Sklepie oraz o prawach Konsumenta § 1 Definicje § 2 Kontakt ze
06 stycznia 2022
Polityka prywatności serwisu http://rozaczajka.pl 1. Informacje ogólne Niniejsza Polityka Prywatności określa zasady przetwarzania i ochrony danych osobowych przekazanych przez Użytkowników w związku z korzystaniem przez nich z usług firmy Rose&Art
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!